Produkty acai berry

Jagody acai berry pochodzą z Brazylii. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom leczniczo-energetycznym zdobyły sobie wielką popularność na całym świecie. Jagody acai są zrywane ręcznie z kilkunastometrowych palm przez rdzennych mieszkańców dżungli. Jagody acai w postaci naturalnych owoców występują tylko w Brazylii. Ze względu na ich krótki okres przechowywania nie nadają się do długotrwałego transportu do USA czy Europy. Również hodowla owoców acai w innych warunkach niż na żyznych ziemiach amazońskiej dżungli nie powiodła się. Dlatego jagody acai poddawane są suszeniu, a z suszu uzyskuje się następnie dalsze ekstrakty.

Obróbka termiczna jagód acai nie pozbawia ich cennych dla zdrowia antyoksydantów, aminokwasów, witamin, pierwiastków śladowych czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wszystkie suplementy diety z wyciągiem z jagód acai produkowane są z suszu. Ekstrakty z jagód acai występują pod kilkoma postaciami – w formie soków, koktajli, kaw, tabletek, powlekanych kapsułek, proszku czy suszu. Poszczególne preparaty z jagodami acai różnią się stężeniem tych owoców – zawierają ich od 300 mg do 3000 mg.

Jagody acai występują często w postaci soków połączonych z innymi składnikami – jak zielona herbata, chrom, kofeina, l-karnityna czy innymi specyfikami wspomagającymi odchudzanie. Sok z jagód acai zawiera też często w swoim składzie wyciągi z innych owoców. Sok z jagód acai ma kolor ciemnopurpurowy, na rynku dostępny jest w różnych pojemnościach. Oryginalne soki acai konfekcjonowane są w butelki ze szkła, a nie z plastiku.

Inną propozycją są także koktajle z jagód acai berry.

Jagody acai pojawiają się na rynku także w postaci proszku, uzyskiwanego z drobnego zmielenia suszu. Proszek z jagód acai pije się po rozpuszczeniu go w wodzie – proszek ten nie traci nic ze świeżych właściwości owoców acai. Oryginalne jagody acai w postaci proszku powinny znajdować się w zaplombowanym opakowaniu i zawierać atest dla produktów sypkich.

Ciekawy produktem jest też Acai Berry Coffee – kawa Arabica połączona z wyciągiem z owoców acai. Jest to kawa o właściwościach energetyczno-odchudzających. Czasami spotykamy też w sprzedaży herbaty z mieszanką z jagód acai berry, połączoną z innymi specyfikami.

Za najskuteczniejsze uchodzą powlekane kapsułki z wyciągiem z jagód acai berry. W nich stężenie ekstraktu z jagód acai jest największe. Można je stosować jako suplement diety wspomagający walkę z wieloma dolegliwościami oraz pomagający w odchudzaniu. Należy je zażywać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, najczęściej raz lub dwa razy na dobę.

Każdy preparat z jagód acai berry zachowuje właściwości zdrowotne, energetyczne i odchudzające świeżych owoców.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz..