Oczyszczanie organizmu z jagodą acai

Właściwości lecznicze i energetyczne jagód acai są szeroko znane na świecie. Jagody acai berry uchodzą za jedne z najlepszych środków wspomagających odchudzanie i oczyszczających organizm. Jagody acai przyspieszają metabolizm, oczyszczają organizm z toksyn i wolnych rodników oraz przyspieszają wypróżnianie.

Jagody acai w postaci naturalnej występują jedynie w Brazylii, w Polsce są dostępne ekstrakty z tych owoców w różnych postaciach – kapsułek, tabletek, soków, koktajli, kawy … Największe stężenie ekstraktu z jagód acai zawierają suplementy diety w postaci tabletek.

Jagody acai są najwartościowsze spośród występujących jagód, jeżeli chodzi o pojemność antyoksydacyjną ORAC, która pozwala zwalczać wolne rodniki zatruwające nasz organizm,  zakłócające jego funkcjonowanie i odbierające mu energię, a nam – chęć do życia i zdolność koncentracji.

Szkodliwe i trujące substancje i związki chemiczne gromadzą się w organizmie na skutek przebywania w zanieczyszczonym środowisku oraz spożywania niezdrowej, wysoko przetworzonej żywności, która zawiera ogromną ilość sztucznych konserwantów, barwników oraz uzdatniaczy smaku i zapachu. Toksyny i sztuczne konserwanty występują w tak wielu rodzajach pożywienia i przeróżnych produktach spożywczych, że organizm nie jest w stanie samoczynnie zapewnić sobie przed nimi wszystkimi stałej i skutecznej ochrony. Dlatego musimy wspomagać się suplementami diety, by skutecznie oczyścić i odtruć organizm.

Do oczyszczania organizmu z toksyn i innych szkodliwych substancji najlepiej nadają się właśnie jagody acai berry, a to ze względu na bardzo wysoką zawartość antyoksydantów, witamin, pierwiastków śladowych oraz kwasów Omega 3, 6 i 9. Te związki chemiczne świetnie sprawdzają się w oczyszczaniu organizmu z toksyn i pozwalają mu w stosunkowo krótkim czasie odzyskać energię witalną i poprawić funkcjonowaniu wielu różnych układów i mechanizmów.

Suplementy diety z wysokim stężeniem jagód acai przyspieszają procesy trawienne oraz oczyszczanie organizmu z toksyn. Stosowane regularnie polepszają ogólną kondycję fizyczną i psychiczną organizmu. Ekstrakty z jagód acai dostarczają organizmowi witaminę A, błonnik, potas, żelazo i inne. Preparaty z jagód acai hamują także łaknienie, co pomaga w odchudzaniu oraz eliminowaniu pokusy spożywania niezdrowych, wysoko przetworzonych produktów spożywczych, naszpikowanych sztucznymi konserwantami, barwnikami oraz ulepszaczami smaku i zapachu. Zaleca się spożywanie preparatów z jagód acai w dawkach podanych na opakowaniu. Spożycie preparatów z jagód acai w nadmiernej ilości może prowadzić do dolegliwości żołądkowych – biegunki i gazów, a w przypadku osób o wadze normalnej – do niedowagi.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz..