Jagody acai

Owoc acai rośnie w samym centrum amazońskiej dżungli. Są to jagody, które rosną na kilkunastometrowych palmach Euterpy warzywnej, łac. Euterpe Oleracea. W postaci naturalnej owoce te występują jedynie w północnej Brazylii na żyznych glebach amazońskiej dżungli, której zawdzięczają swoje bogactwo witamin, minerałów i substancji odżywczych. Ze względu na zwartą i twardą konsystencję jagody palmy brazylijskiej nazywane są czasami nasionami. Owoce te charakteryzuje duże nasienie i bardzo mały miąższ. W smaku jagody acai przypominają zwykłą jagodę z lekką nutą czekolady. Ciemnofioletowe owoce acai przypominają zwykłe jagody leśne o nieco większych rozmiarach.

Są one zbierane ręcznie przez miejscową ludność. Z jednej palmy uzyskuje się od 3 do 6 kg jagód. Ze świeżych owoców acai pozyskuje się susz, a następnie pełnowartościowy ekstrakt, który wykorzystuje się do wytwarzania suplementów diety na bazie jagód acai. Takie suplementy występują w różnych postaciach o różnym stężeniu – powlekanych tabletek, soków, koktajli, suszu czy proszku.

Owoce acai to skoncentrowana dawka energii i bomba witaminowa, która dostarcza nam codziennej porcji sił witalnych. Regularnie zażywane suplementy diety z owoców acai mają wszechstronne i dobroczynne działanie na cały nasz organizm. Acai berry działają odmładzająco, odchudzająco, przeciwnowotworowo i wzmacniająco. Ekstrakt z jagód acai usprawnia pracę układu krążenia, obniża poziom cholesterolu i ochrania gruczoł prostaty. Zażywanie jagód acai łagodzi objawy alergii, normuje pracę układu pokarmowego, poprawia metabolizm i wypróżnianie. Jagody acai przyspieszają metabolizm tłuszczu, zwiększają odporność na stres, poprawiają zdolność koncentracji i funkcjonowanie umysłowe.

Jagody acai to jeden z najsilniejszych antyoksydantów – te związki chemiczne służą do zwalczania wolnych rodników, które przedostają się do organizmu z zanieczyszczonego powietrza i wraz z wysoko przetworzonym pożywieniem, zawierającym liczne sztuczne konserwanty. Owoce acai są także bardzo bogatym źródłem minerałów, witamin, fitosteroli, pierwiastków śladowych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jagody acai nazywane są owocem energetycznym, w USA doczekały się nazwy „brazylijska żyła złota”, zajęły tam one pierwsze miejsce w rankingach spożywczych Ten Best Superfoods. Te super jagody są już szeroko dostępne na polskim rynku – zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej – w postaci różnorodnych suplementów codziennej diety. Możesz nabyć je w aptekach, sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową oraz orientalną żywnością, niektórych delikatesach i hipermarketach.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz..