Jak schudnąć z acai berry?

Jagody acai pochodzące z Brazylii zdobyły wielką popularność w USA i Europie za sprawą badań doktora Alexandra Schaussa, znanego specjalisty w zakresie żywienia. Badania wykazały, że jagody acai są ogromnym skarbcem antyoksydantów, witamin, pierwiastków śladowych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, a w szczególności Omega 3, 6 i 9. Jagody acai mają bardzo dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Ich podstawowe działanie to walka z wolnymi rodnikami, wspomaganie diety odchudzającej i oczyszczanie organizmu z toksyn.

Jagody acai stały się sławne głównie dzięki swoim właściwościom odchudzającym. Jagody acai w postaci naturalnej dostępne są jedynie w Brazylii. Transport tych owoców w postaci świeżej do innych krajów jest niemożliwy, ponieważ są to produkty szybko psujące. Jagody acai rosną jedynie na kilkunastometrowych palmach Euterpy warzywnej na niezwykle żyznej amazońskiej ziemi. Próby przeszczepienia tego gatunku do sztucznej hodowli nie powiodły się, dlatego jagody acai docierają do USA i Europy w formie przetworzonej – jagody acai są najpierw zrywane ręcznie z palm przez miejscową ludność, a potem poddawane procesowi liofilizacji – specjalnemu procesowi suszenia bez utraty właściwości odżywczych i leczniczych. Z suszu pozyskuje się ekstrakt, który staje się później głównym składnikiem suplementów diety odchudzającej. Suplementy diety odchudzającej z jagód acai występują pod wieloma postaciami – koktajli, soków, kaw, tabletek, powlekanych kapsułek…

Preparaty z jagód acai wspomagają odchudzanie, jednak aby osiągnąć zamierzony efekt potrzebny jest także systematyczny wysiłek fizyczny i przestrzeganie diety odchudzającej. Zażywanie jagód acai ma kluczowe znaczenie w diecie odchudzającej – przyspieszają one przemianę materii, poprawiają wypróżnianie oraz zmniejszają łaknienie. Regularne zażywanie preparatów z jagód acai dostarcza nowych pokładów energii, które skłaniają do wysiłku fizycznego. Przychodzi on nam znacznie łatwiej niż zwykle, ponieważ jagody acai wzmacniają układ mięśniowy, obniżają poziom złego cholesterolu i poprawiają pracę układu krwionośnego.

Przez zażywanie jagód acai jako środka wspomagającego dietę odchudzającą poprawia się także nasze samopoczucie fizyczne, psychiczne i funkcjonowanie seksualne. Jagody acai posiadają bardzo wiele zalet, które świetnie sprawdzają się w diecie odchudzającej, należy jednak wspomnieć także o skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach do ich zażywania. Efekty uboczne zażywania jagód acai są stosunkowo rzadkie i mają charakter przejściowy. U osób o normalnej masie ciała jagody acai zażywane w nadmiernej ilości mogą spowodować niedowagę. Inne efekty uboczne, które występują zazwyczaj rzadko, to problemy żołądkowe – biegunka i gazy. Mają one jednak charakter przejściowy i po kilku dniach powinny samoistnie ustąpić. U alergików może wystąpić alergia na jagody acai przejawiająca się wypryskami na skórze i trudnościami w oddychaniu. W przypadku zauważenia u siebie takich dolegliwości należy natychmiast odstawić zażywanie suplementów diety odchudzającej z jagodami acai i skonsultować się z lekarzem.

Podsumowując, działanie jagód acai w diecie odchudzającej polega przede wszystkim na  zredukowaniu uczucia głodu i przyspieszeniu metabolizmu. Przypływ energii witalnej wynikający z zażywania jagód acai sprawia, że chętniej podejmujemy wysiłek fizyczny i mniej się przy nim męczymy. Poprawia się też nasza wytrzymałość mięśni i odporność na choroby.

3 komentarze to “Jak schudnąć z acai berry?”

  1. acai berry pisze:

    Jak szybko schudnąć z acai berry? Czy poza tabletkami acai przyjmowaliście inne wspomagacze odchudzania? Jak długo należy przyjmować acai berry aby pozbyć się zbędnych kilogramów?

  2. kornka pisze:

    ja zdecydowałam się na suplemnt 2 be slim z wyciągiem z białej fasoli, morszczynu i chromem, który ogranicza mój apetyt na słodkości 😉

  3. Asia pisze:

    ja schudłam ale nie tylko samymi tabletkami zaczęłam jeść regularnie i ćwiczyć a tabletki kupiłam w promocyjnej cenie z linka znalezionego na tej stronie.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz..