Jak szybko schudnąć z acai berry?

Jagody acai słyną z wielu właściwości zdrowotno-energetycznych. Właśnie dlatego są tak popularnym suplementem diety na całym świecie. Jagody acai są znane przede wszystkim ze względu na swoje liczne i zbawienne właściwości wspomagające odchudzanie.

Jagody acai pochodzą z Brazylii, prosto z amazońskiej dżungli, gdzie rosną na kilkunastometrowych palmach. Dostarczają one organizmowi ludzkiemu komplet witamin, aminokwasów, pierwiastków śladowych i energii, które są niezbędne dla zdrowia, a przede wszystkim poprawiają kondycję i wspomagają odchudzanie, co potwierdzają liczne badania naukowe. W sprzedaży dostępne są preparaty z jagodami acai w różnych formach – w postaci powlekanych kapsułek, tabletek, soków z ekstraktem z jagód acai, suszonych jagód.

Naukowcy poznali dokładnie mechanizm działania jagód acai jako środka wspomagającego odchudzanie. Jagody acai mają właściwości przyspieszające metabolizm, regulujące procesy trawienne, hamujące apetyt i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Jagody acai są pomocne w optymalnym zbilansowaniu odżywiania. Preparaty i ekstrakty z jagód acai wspomagają odchudzanie, jednak aby stracić na wadzie potrzebne jest także przestrzeganie odpowiednio i indywidualnie dobranej diety odchudzającej oraz regularne podejmowanie aktywności fizycznej. Jagody acai zwiększają pokłady energii, co sprzyja większemu wysiłkowi fizycznemu.

Mimo licznych zalet jagód acai, nie sposób też nie wspomnieć o efektach ubocznych i przeciwwskazaniach do ich stosowania. Preparaty z jagód acai świetnie wspomagają odchudzanie, jednak mogą zaszkodzić osobom o normalnej wadzie, prowadząc do nadmiernej utraty masy ciała. Wpływ jagód acai na niedowagę polega na tym, że preparaty je zawierające w dużym stopniu tłumią uczucie głodu. W związku z tym w przypadku, gdy osoba o normalnej masie ciała spożywa jagody acai w nadmiernej ilości, może to doprowadzić do niedowagi.

Innymi skutkami ubocznymi zażywania preparatów z jagód acai są reakcje alergiczne, których objawami są wypryski na skórze i trudności w oddychaniu. W przypadku zaobserwowania u siebie takich objawów w czasie zażywania preparatów z jagód acai, należy je natychmiast odstawić i skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Spożywanie preparatów z jagód acai w nadmiernej ilości może też skutkować problemami żołądkowymi – gazami i biegunką.

Stosowanie preparatów z jagód acai nie jest niebezpieczne dla zdrowia – preparaty i ekstrakty z tych owoców nie są w stanie doprowadzić do skrajnej utraty masy ciała, natomiast problemów żołądkowych można uniknąć przez dobranie mniejszej dawki preparatów. Efekty uboczne zażywania preparatów z jagód acai są rzadkie i mają charakter przejściowy, dlatego preparaty z jagód acai są tak często rekomendowane przez dietetyków na całym świecie jako doskonały suplement diety odchudzającej.

4 komentarze to “Jak szybko schudnąć z acai berry?”

 1. kriss pisze:

  Acai Berry są już w Polsce bardzo dobrze znane i jestem pewien, że znajdzie się wielu, którzy zrzucili wagę wspomagając się tabletkami z jagód acai. Powszechnie wiadomo, że acai jest supresantem aptetytu. Należy pamiętać, że skuteczne i trwałe odchudzanie jest związane również ze zmiany stylu życia i nawyków żywieniowych. W każdym razie acai berry bardzo pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

 2. goska pisze:

  jakie tabletki acai stosowałeś i jak dużo udało Ci się schudnąć?

 3. Marta pisze:

  Kupiłam 3 miesięczną kurację tabletek acai… mam nadzieję, że pomoże…

 4. pati pisze:

  Moim zdaniem warto je kupić, ponieważ pomagają zrzucić zbędne kilogramy…. ale bez zmiany diety i wprowadzenia aktywności fizycznej do procesu odchudzania cudu nie należy się spodziewać. W moim przypadku tabletki acai berry były najlepszym wspomagaczem odchudzania jaki testowałam.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz..